MATEMATIKA: TEHTANJE (2 šolski uri)
Doslej si zelo uspešno ugotavljal/a kaj je težje in kaj je lažje. Obešalnik je za to odličen pripomoček. Še vedno pa ne veš, koliko v resnici kaj tehta. Da to lahko veš, potrebuješ še uteži, ki jih sedaj najbrž nimaš. Če vzameš iz omare moko ali sladkor v še tovarniško zaprti embalaži le to tehta 1 kilogram.
- Preveri zapis na embalaži moke, sladkorja…(1kg). Lahko naletiš tudi na zapis 1000 g. Potežkaj. Sedaj že lahko veš, kaj tehta manj od enega kilograma in kaj več.
- V SDZ 3, str. 21 si oglej ilustracijo različnih tehtnic. Razmisli za kaj jih uporabljamo.
- Za tehtanje uporabljamo različne uteži. Postopek tehtanja s prevesno tehtnico je enak kot z obešalnikom. Na eno stran damo predmet, ki ga želimo stehtati, na drugo stran pa postavljamo uteži, dokler ni tehtnica v ravnovesju. To pomeni, da so uteži na eni strani in predmet na drugi strani enako težki.
- Na strani 22 reši nalogi 4 in 5.
- V karo zvezek zapiši naslov TEHTAMO. Spodaj napiši enoto za merjenje mase: 1 kilogram krajše 1kg
- Nariši stvari, ki tehtajo 1 kg.
SLOVENŠČINA: Šolanje na daljavo (2 šolski uri)
Šolski časopis tudi letos kliče naše prispevke. Napiši nekaj povedi o tem, zakaj se šolaš na daljavo, kaj ti je pri šolanju na daljavo najbolj všeč in zakaj.
Napiši v dnevnik pisanja. Nato preberi in popravi napake. Nazadnje prosi starše, da ti besedilo natipkajo. Komaj čakam, da preberem vse zanimive zapise. Objavili jih bomo v šolskem časopisu.
MATEMATIKA: TEHTANJE
- Prepiši v karo zvezek.
V vreči je 1 kg moke, 2kg sladkorja in 1 kg krompirja? Koliko kg tehta vreča? To z lahkoto izračunaš, da vse sešteješ: 1 kg(moke) + 2kg(sladkorja) +1kg(krompirja).
Račun: 1 kg + 2kg + 1 kg = 4kg Odgovor: Vreča je težka 4kg.
- Prepiši račune v zvezek in jih izračunaj.
12kg +13kg = 23kg + 24kg = 45 kg + 34kg = 24kg + 61kg =
- V SDZ, str. 23 reši sedmo nalogo. Za večje izzive lahko še nalogo 8 in 9.
ŠPORT: Podajanje žoge z nogo
- Ulovi namišljenega metulja.
- Naredi nekaj vaj za ogrevanje kot v šoli.
- Žogo z nogo vodi po prostoru na različne načine – z zunanjim in notranjim delom stopala, po različnih poteh, npr. v krogu, cikcak, uči se zaustavljati žogo.
- V ravni liniji razporedi nekaj vejic, ali kamnov…. Vodi žogo okrog njih. Rahlo brcaj žogo v steno in jo potem skušajo z nogo zaustaviti. Brcaj z notranjim delom stopala. Postopoma povečuj razdaljo.
- Prosto se igraj z žogo.