2.a:Torek,5.5.2020

SLOVENŠČINA: Velike pisane črke C, Č in O

1. Preberi besedilo v prilogi.
  2. Uglej si posnetek velike pisane črke VELIKE TISKANE ČRKE C, Č in O (klikni)
  3. Zapiši veliki pisane črke C,Č In O na brezčrtni list, kot običajno naredimo za mavrične črke. Vadi zapis črk na osnovi ogleda filmčka. Prepiši v mali črtani zvezek sliko v prilogi. Piši z nalivnikom. Pazi na lepo oblikovanje črk in pravilno vezavo le teh.
  4. Fotografiraj izdelek in mi ga pošlji.

MATEMATIKA: Ponavljam in utrjujem

Prepiši naloge v karo zvezek z lista v prilogi. Izračunaj. Napiši račune in odgovore.

SPOZNAVANJE OKOLJA: Izdelam preprosto previsno tehtnico

1. Izdelaj si preprosto previsno tehtnico. Navodila dobiš v prilogi.
  2. Oglej si gugalnico na otroškem igrišču. Opiši, kako se gugaš. Zakaj se en otrok dvigne, drugi spusti? Ali lahko oba otroka na gugalnici sedita enako visoko? Kdaj?

ŠPORT: Obvladovanje žoge z nogo

1. Vzemi žogo in pojdi na dvorišče. Potrebuješ žogo, kamne, paličice ali trakove, kartonsko škatlo ali majhen gol.
  2. Teci nekaj krogov po dvorišču.
  3. Pripravi si poligon. Pomagaj si s kamenčki, paličicami, oblačili, kartonskimi škatlami.
  4. Žogo brcaj v gol, ki si ga označil/a s kamenčki. Brcaj z notranjim delom stopala. Postopoma povečuj razdaljo.
  5. Oblikuj »progo«. Z nogo vodi žogo po progi. Slalom.
  6. Ciljaj v okvir prevrnjene škatle.
  7. Prosto se igraj z žogo.

(Visited 85 times, 1 visits today)
Ta vnos je bil objavljen v 2. A. Zaznamek za trajno povezavo.