2.a:Četrtek,14.5.2020

SLOVENŠČINA: Ob potoku                                                        (2 šolski uri)

Sobote in nedelje in kakšno prosto popoldne pogosto izkoristimo za krajše izlete v naravo.

1. Razmisli kam greš s starši na izlet? Kaj delate? Katere igre se igrate? Kako se jih igrate?
  2. V SDZ, str.69 natančno opazuj slike. Ob sličicah povej, kaj družina počne na krajšem izletu. Pri vsaki sliki povej nekaj povedi in sestavi zgodbo.
  3. Ob posamezni sličici preberi vprašanja in nanje ustno odgovori.
  4. Napiši odgovore na vprašanja.
  5. V veliki črtani zvezek napiši naslov. Pazi na pravilen zapis besed. Na koncu vsake povedi napiši piko. Na začetku povedi piši z veliko začetnico. Imena oseb piši z veliko začetnico. Pazi na estetskost in čitljivost zapisa.

LIKOVNA in GLASBENA UMETNOST Ob bistrem potoku je mlin

Ob poslušanju  glasbenega posnetka se nauči zapeti pesmico  OB BISTREM POTOKU JE MLIN (klikni)

Ob bistrem potoku je mlin, cin, cin,
a jaz sem pa mlinarjev sin, cin, cin.
Ko mlinček ropoče in voda šumlja,
srce mi veselo igra, igra.

Le teci mi voda lepo,
na veliko mlinsko kolo.
Ko kamen vrti se in žito drobi,
že moka se v skrinjo praši, praši.

Če mlinček pri miru bi stal,
bi mlinar in kmet žaloval
in otrok bi jokal in tožil glasno,
kako je brez kruha hudo, hudo.

Če imaš možnost, pesmico natisni in jo zelo lepo ilustriraj. Naj bo to lepa likovna stvaritev. Če nimaš možnosti, samo napiši naslov in nariši. Pesmico večkrat zapoj, da se jo boš počasi naučil na pamet.

Če imaš možnost, lahko na nedeljskem izletu izdelaš preprost mlinček.

(Visited 86 times, 1 visits today)
Ta vnos je bil objavljen v 2. A. Zaznamek za trajno povezavo.