Petek,10.4.2020

MATEMATIKA: Seštevam – utrjevanje                                   ( z vami Agata)

1. Izračunaj račun 34 + 23 = ___               Sproti razlagaj, kako delaš.

Tvoja razlaga : K številu 34 bom prištel/a število 23. Najprej število 23 razdružim na 20 in 3. Nad številom napišem rokice. Nad prvo rokico(levo) napišem število 20. Nad drugo rokico (desno) zapišem število 3. Potem seštevam po vrsti in na koncu zapišem vsoto(rezultat).

1. Samostojno reši naloge v svetlo modrem delovnem zvezku str. 30, samo nalogo 1. Ne pozabi na rokice nad drugim seštevancem.
  2. Sedaj pa se preizkusi, koliko že znaš. Računaj račune v Deželi Lilibi. Delaj na enak način kot doslej, vendar vse naj poteka samo v mislih. Torej, k prvemu številu prišteješ najprej desetice, potem še enice.

DVOMESTNA ŠTEVILA (klikni)

POMOČ: Ker lahko naletite samo na osnovno stran pa morda (žal zelo togo delovanje), opisujem pot: Klikate po vrsti: Dežela Lilibi; šolska ulica; matematika; računam do 100; seštevam;/dvomestna števila/dvomestna števila.

KROGLICE BREZ PREHODA (klikni)

Pot: Dežela Lilibi; šolska ulica; matematika; računam do 100; seštevam;/dvomestna števila/kroglice brez prehoda

1. Kako si zadovoljen/na s svojim znanjem? Oceni svoje znanje.

SLOVENŠČINA: Ogled lutkovne predstave                            (z vami Agata)

Veliko vsega si se naučil/a o svojem telesu, o osebni higieni… Sedaj lahko sproščeno ogledaš tole poučno lutkovno predstavo, ki traja 50 minut. Veliko užitkov ti želim.

Sledi povezavi  ČISTE ROKE ZA ZDRAVE OTROKE (klikni) Čas trajanja 50 minut.

Če si si dodobra ogledal/a lutkovno predstavo, sedaj vse veš, zato danes nimaš nobene naloge. Želim ti vesele praznike. V ponedeljek ni pouka.

ANGLEŠČINA (klikni)                                                                         (z vami Ajda)

ŠPORT                                                                                              (z vami Mojca)

Danes je na vrsti joga. Prilagam ti vaje otroške joge s pravljico (klikni).  Dobro poglej slike kako zgleda položaj telesa v posamezni drži. Pri vadbi se ti lahko pridružijo ostali družinski člani. Eden zgodbico tudi pripoveduje. Položaje joge lahko vsak dan ponoviš.

(Visited 243 times, 1 visits today)
Ta vnos je bil objavljen v 2. A, 2. B. Zaznamek za trajno povezavo.